Tenisový loket - léčba

Tenisový loket, respektive zánět úponu šlachy, vzniká přetížením. Při léčbě tedy musí lidé dodržovat v nejvyšší možné míře klidový režim. Pokud ovšem lidé nevydrží pouze odpočívat, volbou při jejich práci, sportu nebo jiné zátěži, budou nejspíše ortézy různého druhu.

Ty mají za úkol loketní kloub stabilizovat a ulehčit tím práci jednotlivým šlachám. Nemá se jít přes bolest, ale pokud se znovu vyskytne, je dobré užívat ledové obklady. Další variantou úlevy pro postiženou ruku je například šátkový obvaz, avšak tato metoda není příliš dobrým řešením, pokud je tedy řeč o ruce dlouhodobě zavázané. Později totiž může dojít mimo jiné ke zkrácení svalů, jelikož si ruka na sladkou nečinnost poněkud zvykne.

Tenisový loket a operační léčba

Po vyzkoušení konzervativní léčby s neúspěšným zakončením vám lékař většinou navrhne tento druh léčby tenisového lokte, tedy řešení přímé a rázné - operaci na klinice chirurgie ruky. Před samotným zákrokem budete uvedeni do celkové anestezie, tudíž nic neucítíte, jen se proberete na dobré cestě k lepším zítřkům. Po zákroku budete mít na své paži dlahu, která vám bude dělat společníka zhruba po zhruba dva týdny od samotné operace. Ruku budete muset pomalu ale jistě rozcvičovat, aby si opět nezvykla na nehybnost. Zhruba za další dva měsíce již můžete jít v klidu a míru do práce, ale ruka není ještě stále celá v pořádku, tudíž by bylo lepší, kdybyste se vyvarovali hlavně těžších manuálních prací. Po čtyřech měsících po operaci s úspěšným zakončením můžete nastoupit do práce s dobrým pocitem, že se můžete konečně projevit v plné síle.

Tenisový loket je zranění jako každé jiné (např. karpální tunel či de Quervain...), za které můžeme naší přílišnou prací, velkou zátěží, ale i stářím. Ruce, které příliš často datlují do počítačové klávesnice, s ním ale mohou do budoucna počítat stejně tak dobře, jako třeba rekreační tenisté.

 

Naposledy změněno pátek, 03 květen 2013 12:22
Super User

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC patří mezi nejstarší české soukromé kliniky. Oddělení vlasové chirurgie je největším a nejstarším českým soukromým pracovištěm. Od roku 1994 zde bylo provedeno více jak 3000zákroků transplantace vlasů.

Internetová stránka: www.interclinic.cz

Nejnovější od Super User

Související položky (podle značky)

Více z této kategorie: Tenisový loket »